понеділок, 13 листопада 2023 р.

Міжнародний день логопеда










 

    Щороку 14 листопада у світі відзначають День ЛОГОПЕДА. Не секрет, що мова характеризує людину, є певним відображенням її особистості. У сучасному світі комунікація, необхідність красиво і правильно розмовляти стає буквально очевидною. Хороша, чітка дикція може зробити людину успішною, а мовні дефекти – стати трагедією всього життя.

   На сьогодні професія логопеда є актуальна і соціально важлива, вимагає від фахівця не лише  теоретичних знань, практичних навичок, але і особливого складу характеру. Сучасний логопед - активна, творча, ініціативна особистість. Можна з упевненістю сказати, що логопед – це вчитель, від якого вимагається глибокий професіоналізм, комунікабельність, наполегливість, а також необмежене терпіння та розуміння. Він допомагає не просто навчитися чітко і правильно вимовляти ті або інші звуки,  спеціаліст повинен широко орієнтуватися в сучасних і закордонних досягненнях логопедії та суміжних наук, узагальнюючи передовий досвід, уміти точно діагностувати мовленнєві порушення, володіти прийомами та методами їх усунення і корекції, починаючи ще з раннього дитинства та в дорослому віці, проводити профілактичну роботу з попередження та подолання  мовленнєвих розладів.      

   Значне місце посідає кореційно-розвиткова робота логопеда в аспекті інклюзивної освіти. Заняття з  фахівцем можуть дати приголомшливий результат, вплинути на становлення особистості,  повністю змінити якість соціального життя дітей, які мають певні особливості порушення психофізичного розвитку.

Основне змістовне наповнення корекційно-розвиткової роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби, відповідає державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів та стандарту спеціальної освіти і реалізується через застосування спеціальних методів та форм навчання, технічних засобів, спеціального обладнання. 

Основні структурні компоненти професійної діяльності вчителя-логопеда з дітьми з особливими освітніми потребами:

1. Діагностична діяльність;

2. Складання індивідуальних корекційно-розвиткових планів робити з дитиною;

3. Визначення доцільних форм, видів взаємодії з дитиною;

4. Корекційно-розвиткова робота з вироблення навичок свідомого сприймання та розуміння зверненого мовлення;

5.  Корекційна робота з виправлення порушень усного та писемного мовлення;

6. Надання порад, консультацій батькам, педагогам, залучення родин до корекційного процесу, пошуку шляхів його вдосконалення;

7. Аналіз результатів роботи, визначення динаміки розвитку дитини, ведення документації та складання звітів;

8. Участь у різних заходах методичної роботи, самоосвіта. 

Тож, дорогі колеги, прийміть найщиріші вітання! Бажаємо величезних досягнень у професійній сфері, швидкого поліпшення навичок спілкування у найскладніших відвідувачів. Радості, достатку, здоров'я і успіху!


Немає коментарів:

Дописати коментар